http://www.ncaaplayershop.com http://www.realmadridplayershop.com http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/corey-crawford-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/clark-griswold-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/jonathan-toews-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/artemi-panarin-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/patrick-kane-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.blackhawksplayeruniform.com/shop_by_player/brent-seabrook-chicago-blackhawks-adidas-youth-women-adult-mens-jersey-6xl-5xl-4xl-3xl-2xl-l-m-s http://www.mlbplayeronline.com http://www.asmonacoplayershop.com http://www.chelseaplayerstore.com http://www.arsenalplayershop.com/2017-18-ARSENAL-KITS-SHOP/Alexis-Sanchez-Arsenal-2017-18-Jersey-For-Women-Youth http://www.ncaaplayershop.com/NCAA_Alabama_Crimson_Tide_Football_Jersey_Online_Store/Mens_Eddie_Lacy_University_Football_Jersey_In_Adult_Size_S_M_L_XL_2XL_3XL http://www.realmadridplayershop.com/2017-18-REAL-MADRID-KITS 2017 saint germain jersey http://www.barcelonaplayershop.com/2017-18-barcelona-kits-for-sale.html http://www.mufcplayerjersey.com/2017-18-manchester-united-kit-discount-shop.html http://www.intermilanplayershop.com/inter-milan-2017-18-kits.html http://www.bayernmunchenplayershop.com/bayern-munich-2017-18-kit-for-sale.html http://www.blackhawksplayerjersey.com/blackhawks-adidas-new-uniforms.html www.mlbplayershop.com atleticomadridplayershop.com marian hossa jersey andrew shaw jersey clark griswold jersey patrick kane jersey duncan keith jersey jonathan toews jersey Artemi Panarin Jersey Corey Crawford jersey http://www.lakingsplayerstore.com/

  ZMiSP  > Wydarzenia  > Jubileusz prof. Eugeniusza Ratajczyka 


20 czerwca 2008 na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej
odbyło się uroczyste spotkanie w związku z

Jubileuszem 50 lat pracy i 75 rocznicy urodzin
prof. dra inż. Eugeniusza Ratajczyka.

 
Eugeniusz Ratajczyk jest profesorem zwyczajnym Politechniki Warszawskiej (Wydział Mechatroniki, Instytut Metrologii i Systemów Pomiarowych, Zakład Metrologii i Inżynierii Jakości). Zainteresowania naukowe profesora koncentrują się wokół metrologii technicznej – współrzędnościowej techniki pomiarowej, maszyn i robotów pomiarowych, sensorów i sond pomiarowych.
 
 
W 1994 r. wydał książkę pt.: „Współrzędnościowa Technika Pomiarowa. Maszyny i Roboty Pomiarowe” (pierwsza polskojęzyczna publikacja w tej dziedzinie), co zapoczątkowało rozwój tej wysoko skomputeryzowanej techniki w przemyśle krajowym i pozwoliło na rozwinięcie współpracy międzynarodowej. Zainicjował sympozja i seminaria z tego zakresu, które obecnie przekształcone zostały w międzynarodową anglojęzyczną konferencję pt.: „Coordinate Measuring Technique” (odbywa się co 2 lata w Bielsku Białej). Jest autorem nowego podręcznika wydanego w 2005 r. pt. "Współrzędnościowa Technika Pomiarowa".
 
W latach dziewięćdziesiątych profesor Eugeniusz Ratajczyk współpracował z Zakładem Metrologii i Systemów Pomiarowych Politechniki Poznańskiej prowadząc wykłady z zakresu współrzędnościowej techniki pomiarowej.
 
 
Dostojnemu Jubilatowi w imieniu pracowników ZMiSP życzenia składał prof. Jan Chajda.
Do życzeń prof. Jan Chajda dołączył pamiątkową szablę ułańska.
 
 
 

Profesorowi Eugeniuszowi Ratajczykowi życzymy wielu lat w zdrowiu szczęściu i pomyślności.

 

Pracownicy Zakładu Metrologii i Systemów Pomiarowych Politechniki Poznańskiej